rockwool logo

granrock super

ociepl swoje poddasze

Najnowsze rozwiązanie ROCKWOOL

Najnowsze rozwiązanieROCKWOOL

Firma ROCKWOOL, producent materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, wprowadza 
na rynek nowy produkt – w pełni niepalny, paroprzepuszczalny granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER.

Materiał ten jest doskonałą alternatywą dla rozwiązań izolacji natryskowych: pozwala ocieplić poddasze wysokiej jakości materiałem izolacyjnym już 
w 1 dzień, bez względu na porę roku oraz bez konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy!

Unikalne właściwości

GRANROCK SUPER to produkt o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych – współczynnik przewodzenia ciepła wynosi od 0,037 do 0,042 W/(m·K), w zależności od uzyskanej gęstości nasypowej od 60 do 30 kg/m3.
Akcesoria dachowe

Granulat ten jest trwały, niezmiennie utrzymuje swoje parametry 
i właściwości, bez względu na upływ czasu. Gwarantuje pełną niepalność i ochronę przeciwpożarową budynku – wszystko dzięki najwyższej klasie reakcji na ogień – A1.

Granulat GRANROCK SUPER jest otwarty dyfuzyjnie, co pozwala swobodnie przenikać parze wodnej, zapobiegając zawilgoceniu konstrukcji poddasza i chroniąc ją przed rozwojem szkodliwych grzybów i pleśni. Dzięki swojej sypkości, łatwo dociera do trudno dostępnych miejsc.

Jest produktem naturalnym i ekologicznym, powstającym w pełni z surowców mineralnych – nie zawiera substancji szkodliwych ani nie wydziela żadnych zapachów. Po wykonaniu prac ociepleniowych nie ma zatem konieczności wietrzenia pomieszczenia, która występuje w przypadku ocieplania innego rodzaju natryskowymi materiałami izolacyjnymi.

Nie ma także ograniczeń w zakresie temperatury przy wykonywaniu prac, dzięki czemu izolacje można przeprowadzać o każdej porze roku.

Szybka i komfortowa izolacja

Galeria dachówek

Aplikacja granulatu z wełny skalnej ROCKWOOL jest szybka i skraca czas realizacji prac związanych z dociepleniem poddasza. GRANROCK SUPER może być stosowany na co najmniej dwa sposoby. Pierwszy z nich to nadmuch granulatu na folię ROCKTECT INTELLO CLIMATE PLUS, która jest zamontowana do dołu konstrukcji dachu.

Dzięki temu uzyskujemy pustkę pomiędzy płytą gipsowo-kartonową a folią – może być ona wykorzystana np. na poprowadzenie instalacji elektrycznej. Drugim sposobem jest aplikacja produktu bezpośrednio na płyty gipsowo-kartonowe.

– Ocieplając skosy poddasza użytkowego granulatem w pierwszej kolejności należy wykonać zabudowę poddasza (ruszt + płyty gipsowo-kartonowe), a następnie nadmuch izolacji.

GRANROCK SUPER nadmuchujemy z poziomu jętek pomiędzy krokwie i już wykonaną zabudowę oraz pomiędzy jętki i opłotowanie. GRANROCK SUPER do aplikacji skośnej, pionowej w zamkniętych przestrzeniach powinien być nadmuchany w gęstości nasypowej 60 kg/m3.

Wdmuchując warstwę granulatu o grubości 28 cm, spełniamy wymagania stawiane współczynnikowi przenikania ciepła U = 0,15 W/(m2·K) obowiązujące od 2021 roku

Dokładniej, łatwiej, bezpieczniej!

Izolacja w postaci granulatu skalnego ułatwia także wypełnienie nawet bardzo skomplikowanych kształtów zabudowy poddasza. Dzięki temu, że wykonywana jest przez odpowiednią maszynę w technologii nadmuchu, umożliwia zaizolowanie poddasza nieużytkowego o powierzchni 100 m2 już w ciągu jednego dnia, dzięki temu remont będzie zdecydowanie krótszy i mniej uciążliwy dla mieszkańców. Zaizolowane poddasze może być użytkowane od razu po aplikacji granulatu GRANROCK SUPER.

Parametry techniczne:

  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla gęstości nasypowej 55-65 kg/m3: 
λD= 0,037 W/m×K
  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla gęstości nasypowej 40-50 kg/m3: 
λD= 0,040 W/m×K
  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla gęstości nasypowej 25-35 kg/m3: 
λD= 0,042 W/m×K
  • Klasa reakcji na ogień: A1 wyrób
Galeria dachówek
Galeria dachówek

Nie czekaj!

Zainwestuj w komfort, energooszczędność i trwałość ze Składami Budowlanymi Klein w Koszalinie. Skontaktuj się z naszym doradcą i rozpocznij drogę do poprawy jakości życia korzystając z zalet wyrobów ROCKWOOL.

Galeria dachówek