GIPS BUDOWLANY jest spoiwem mineralnym, wykonanym niemal całkowicie z naturalnej skały gipsowej. Uzyskiwany jest w procesie częściowego odwodnienia naturalnego kamienia gipsowego, pochodzącego z odkrywkowej kopalni gipsu.

Opis

Przeznaczenie: bardzo przydatny podczas prac remontowych, stosowany do drobnych prac naprawczych na powierzchniach ścian i sufitów wewnątrz budynków np. wypełnianie ubytków, bruzd, pęknięć oraz zasklepianie otworów po kołkach itp., do prac montażowych np. osadzanie narożników aluminiowych i siateczkowych, przyklejanie listew prowadzących przed wykonywaniem tynków gipsowych, łączenie i stabilizowanie elementów gipsowych, do prac instalacyjnych np. osadzanie puszek podtynkowych, wypełnianie bruzd elektrycznych, do sporządzania zapraw i prefabrykatów gipsowych, gips jest przeznaczony do stosowania na typowych podłożach budowlanych, do stosowania wewnątrz budynków,

Opakowanie

  • worek – 15 kg
i

Główne właściwości

Dobra przyczepność i wysoka wytrzymałość.

Krótki czas wiązania pozwala na szybkie mocowanie elementu.

Dobra urabialność oraz łatwość nakładania i profilowania.

Bardzo szybki przyrost wytrzymałości mechanicznej – zamocowane elementy są w krótkim czasie unieruchamiane i stabilnie mocowane.

Odporny na ścieranie.

Naturalne pochodzenie, produkt ekologiczny.

Dolina Nidy logo